July 19, 2012

PRZEGLĄD PRASY NA LATO

Trochę na walizkach, trochę rozproszona zmiennością pogody wreszcie usiadłam, żeby przejrzeć kilka magazynów, choć jeszcze mało dogłębnie.

JAMIE MAGAZINE Numer 30 lipcowo-sierpniowy
Na okładce Jamie z wielkim lodem imitującym pochodnię olimpijską. Fajny pomysł. Tym razem nie Lord Loftus:)
Poza tym wszędzie króluje piknik i grill.
 Ale nie tylko: fajne pomysły na sałatki, na dania z makaronem ryżowym i świetny artykuł z przepisami z użyciem japońskich ingrediencji w domu i coś wybitnie dla mnie czyli sosy. Z zazdrością przeczytałam też o warsztatach letnich Bertineta. Zdecydowanie jeden z ciekawszych numerów tego roku. Ale najważniejszy dodatek. Jamie frontem do gości olimpijskich popełnił mały dodatek o kulinarnym Londynie (mini-gazetka, ale pięknie zaprojektowana i dobrze, że cienka, bo wreszcie będę mogła spróbować prawie wszystkiego jak pojadę następnym razem).

FOOD & FRIENDS (numer 3. czerwiec-lipiec)

Też grill, ale jak zawsze oryginalnie. W szkole gotowania m. in.: podgarycznik, pokrzywa, szparagi i smardze w szwedzkim wydaniu. Artykuł o serach z wiżajn, trochę o Gruzji i strona o naszych skromnych warsztatach FOTOKULINARIA. Jak zawsze wizualnie fajnie i choć, jak niektórzy piszą "dla snobów", z przyjemnością otworzę kolejny numer. ;)

SLOW "Szkoda czasu na pośpiech. Magazyn ludzi świadomych" – numer 2
Pierwszy raz trzymam w ręku ten magazyn choć ten autorski projekt jest realizowany od grudnia 2010 roku. Nie wiem jak mogłam na to nie trafić wcześniej! Świetnie wpisuje się w obecne trendy zwolnienia tempa. Dla mnie, co najważniejsze szata graficzna na światowym poziomie (dyr. kreatywna Anna Jasińska). Ponieważ bliska mi jest kultura wizualna rodaków, bardzo się cieszę, że coś się na naszym gruncie rusza. Tematyka przeróżna, lecz wszystko powoli. W magazynie jest dział appétit, a w nim trzy artykuły:

O KULINARNEJ SPUŚCIŹNIE POKOLEŃ – krótka historia polskich wpływów kulinarnych i obecnych trendach w skali makro
PRZY WSPÓLNYM STOLE – o alternatywach dla restauracji, klubach kolacyjnych i życiu towarzyskim wokół kulinariów
MLECZNA PROPAGANDA – o mleku – mity i fakty

HAUTE CUISINE – o kuchni molekularnej i korzeniach ekspermentów kulinarnych; bardzo ciekawy!
Będę miała SLOW na oku ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Popular Posts