April 30, 2012

DAVID LOFTUS – NOWA KSIĄŻKA

W ostatnim numerze Jamie Magazine przeczytałam o książce "Around the World in 80 Dishes" Davida Loftusa, fotografa Jamiego Olivera. Zamówiłam natychmiast. Bardzo byłam ciekawa jego książki i zupełnie sie nie zawiodłam. Jest pełna świetnych zdjęć, ale też przepisów znanych szefów kuchni, napotkanych podczas licznych podróży z Jamiem. Te spotkania zaowocowały ciekawym przekrojem kuchni światowej, w przyjemnej formie wizualnej, której tłem jest podróż Fileasa Fogga, bohatera książki Verne'a. Dla mnie bomba!

Around the World in 80 Dishes: Classic Recipes from the World's Favourite Chefs
• Autor: DAVID LOFTUS, wstęp Jamie Oliver 
• 288 stron
• Wydawca: Atlantic Books
W Portugalii 14 stopni, w Paryżu 19, a ja jem chłodnik z pierwszą botwinką i opalam się na tarasie. W tle kwitnie wszystko i nie mogę się nadziwić tym, którzy uciekli daleko na majówkę.
8 comments:

grecki_chor said...

o, już ją masz. super! u mnie już czeka w koszyku, mam tylko wyjątkowo problem co do niej dobrać ;)

Gosiaczek said...

Nie wszyscy Gosiu...:) Ja w swoim ogrodzie mam widok na wiśnie, czereśnie i moją małą brzozę i też jest pięknie. Pominę tylko fakt, iż mam też widok na otaczające mnie domy a wolałabym patrzeć jedynie na drzewa :)

Pozdrawiam gorąco z Opola

margotka • ILLUCUCINA said...

Dobierz sobie Season's Donny Hay, jeśli nie masz. :)
Gosia, Trend siedzenia we własnym ogrodzie niech będzie trendy ;) Pozdrawiam,

grecki_chor said...

No to kupione :) Dołożyłam najnowszą Pastry Bertineta oraz Pickled Lemons coś tam coś tam Diany Henry (bardzo dobra cena!) no i jeszcze Bread Revolution ;)) Donny Hay nie mam, ale mam bardzo głupią zasadę odnośnie nikupowania książek w miękkiej oprawie...

margotka • ILLUCUCINA said...

Doona Hay z ta miękka oprawą jest bardzo adekwatna. To decydowanie najpiekniejsza ksiazka jaka mam w swojej bibliotece kulinarnej. Podziel się wrażeniami z Bertineta. :)

grecki_chor said...

aha... kurcze... no to będzie na następny raz. do tego zamówienia nic już chyba nie mogę dodać. skasować mogę, a dodać już nie. a może nie umiem?

margotka • ILLUCUCINA said...

Zrób sobie prezent za czas jakiś ;) Inaczej zwariujesz od wrażeń :)

Bea said...

Margotko, pozwolilam sobie dodac linka do tego wpisu u siebie, oczaowana ksiazka Loftusa :)
http://www.beawkuchni.com/2013/01/ksiazkowy-cd.html

Pozdrawiam serdecznieć

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Popular Posts