June 1, 2010

PARYŻ WZYWA - LES BOMBIS

Wkrótce Paryż. Tylko 7 dni... Lista ulubionych miejsc na ok. miesiąc, lista zaproszeń na kolacje do przyjaciół zostawia mi jeden wieczór na restauracje.

Mam w Paryżu ulubione dwa bistra, knajpki, restauracje... trudno je nazwać. Łączy je świetna kuchnia, dwóch właścicieli, świetny klimat i mało nadęte menu, szczerze miła obsługa (co w Paryżu jest rzadkością) i dobry stosunek jakości do ceny.

Do tej knajpki pewnie nie dam rady dotrzeć tym razem, więc włączam wspomnienia. Zdjęcia trudne... po dobrym winie, po ciemku i po śmiechu... :)


Moim ulubionym daniem jest ryba, zupełnie nie pamiętam jaka, ale najważniejszy jest sos... sos pomarańczowy...

Spędziłam w Les Bombis wiele pięknych wieczorów. Właścicielka spisała się też rewelacyjnie w doborze win do konkretnych etapów posiłków. Miło mnie zaskoczyła jakość win na kieliszki.

Na zdjęciu "gratin" z szyjkami rakowymi, świeżym ananasem, i trawą cytrynową.
Na deser panna cota.


Bardzo polecam:
LES BOMBIS (strona internetowa w wiecznej budowie)

22 Rue Chaligny
75012 Paris
Tel : 01 43 45 36 32
Métro : Reuilly - Diderot
Otwarte : oprócz sobót w południe, niedziel i dni świątecznych
Godziny otwarcia:  8h00 - 24h00

2 comments:

lo said...

Masz może tochę miejsca w walizce? Ja się tak sprytnie złożę i pozaginam i będę cichutko. Mogę z Tobą lecieć jako bagaż podręczny. Życzę Ci pięknych chwil (w co nie wątpię, że będą), cudownych doznań, fantastycznych smaków i pięknej niezapomnianej podróży. A potem czekam na opowieści. Pozdrawiam Ciebie i ukochany Paryż.

Paula said...

chętnie wybrałabym się tam z Tobą :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Popular Posts