June 13, 2010

G. DETOU - PARYŻ DLA CUKIERNIKÓW

Paryż ma niesamowite sklepy dla profesjonalistów kulinarnych. Dzisiaj o sklepie malutkim, ale pełnym esencji... migdałowych, pomarańczowych, bergamotkowych...

G. Detou mieści się w samym sercu Paryża, zaraz obok rue Montorgeuil, pełnej kafejek, straganów... blisko Les Halles. Można tam dostać chyba wszystkie składniki do wypieków na kilogramy... również materiały do ozdoby.

A co najważniejsze ogromną gamę produktów czekoladowych Valrhona. Wanilia ma tutaj wiele twarzy.

Słodko polecam:

G. DETOU

58, rue Tiquetonne
75002 Paris
Tel : 01 42 36 54 67
Pn-Sb. 8:30-18:30
Metro: Etienne Marcel or Les Halles

6 comments:

lo said...

Adres wpisuję na moją złotą listę miejsc, do których koniecznie muszę się udać. Niestety trochę muszę poczekać, ale będę na pewno. Uwielbiam takie miejsca i uwielbiam to miasto. Pozdrawiam serdecznie.

anna said...

Spadasz mi z nieba z tym postem! Tego miejsca nie znalam, a w Brukseli przeszukalam juz wszystkie chyba znane mi miejsca w poszukiwaniu Tonki. Mam przeczucie, ze tam je znajde...juz niedlugo. Pozdrawiam, anna

margotka said...

Mysle, ze znajdziesz. A pod Bruksela znasz takie miejsce: Patatipatatarte? Nie pamietam jak sie pisze ale nazwa obledna. Czuje, ze oni moga miec. Poszperaj w internecie :) Jak nie znajdziesz, napisze do przyjaciolki po adres bo to we wsi obok :)

gin said...

A ja jeszcze nigdy nie byłam w Paryżu... Na szczęście mam jeszcze czas :)

dragonfly said...

"Zazdraszczam". Paryż to magiczne miejsce, strasznie bym chciała tam się urodzić. ;-)

asieja said...

chciałabym się tam znaleźc. chocby na chwilę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Popular Posts